Kto sme

(a ako sa to vlastne celé rozpútalo)

 

24. 12. 2014 – deň D. Vo veľkej, vianočnými motívmi obalenej krabici driemalo čierno-biele chlpaté čudo s modrou mašličkou okolo krku. Z chlpatého čuda postupne vyrastala veľká Prašina*, až paničku začalo zaujímať, koľko takých, ako on, býva v okolí a akí sú tí ostatní. Prašine to bolo jedno, on mal rád každého.

Postupom času sme sa začali stretávať viacerí, až to vyústilo do založenia stránky na úplne neznámej sociálnej sieti, ktorá má v logu písmeno, čo v abecede pokračuje za E.

Vznikli naše pravidelné stretnutia vo výbehoch, spoločné prechádzky, niektorí si vzájomne zamedzujú rizikám chorôb pečene vyprázdňovaním domácich barov tých druhých. Mnohí v sebe objavili (iní oživili) vášeň pre doposiaľ nepoznané športy a potreby na ne – canicross (beh so psom), dogtrekking (taká väčšia prechádzka so psíkom, ideálne v prírode) a iné. Ale hlavne "musherské" ako scootering, pri ktorom psík ťahá svojho pána na špeciálnej terénnej kolobežke, bikejoring a skijoring, čo je vlastne veľmi podobné scooteringu, akurát raz pán sedí na bicykli, inokedy obuje lyže. Ďalší sa profesionálne venujú psím záprahom.

Dnes má komunita majiteľov a našich priaznivcov vyše 1300 členov, niektorí sú dokonca z iných kontinentov.

Páničkovia radi privítajú a ich psíci radi oňuchajú každého nového Pozitívca, či už so severanom, alebo len so zvedavou mysľou.

Pravidelne spolu komunikujeme práve na tej tajomnej sociálnej sieti. Ak už návštevník skončil s prezeraním webu a upratal si po sebe kôpky, prípadne si chce dať iba pauzu od toľkého textu, nech sa páči, tadiaľto sa tam dá priamo dostať a popozerať nejaké aktuálne obrázky :-)
 

 

-------------------
* Prašina, Bzdocha, Ropucha, Príšera, Buldozér, Trkvas, atď. – láskyplné oslovenie psíka svojím majiteľom

 

Na vrch stránky